Меркель: Європа опинилася перед історичним випробуванням

Європа опинилася перед історичним випробуванням. Таку заяву зробила федеральна канцлерка Німеччини Анґела Меркель у четвер, 15 жовтня, під час урядового звернення до Бундестагу, передає агенція Reuters. «Не буде перебільшенням сприймати це завдання як історичне випробування Європи»,— зауважила канцлерка, говорячи про подолання міграційної кризи.

Меркель виступила з вимогою посилити спільні дії в ЄС щодо вирішення міграційної кризи. Крім того, вона закликала ухвалити пакет «міграційних» законопроектів, необхідний для врегулювання ситуації з біженцями.

За словами Меркель, з такими викликами можна впоратися лише якщо паралельно діяти у багатьох питаннях як на національному, так і на міжнародному рівні. «Відмежування у ХХІ столітті інтернету — це ілюзія»,— відповіла канцлерка на вимоги закрити кордони для біженців. За її словами, такий крок не став би розумним варіантом як для Німеччини, так і для Брюсселя. «Тож лише спільні дії (…) — це той шлях, який відповідає нашому гробалізованому та цифровому часу»,— зазначила Меркель. Її заява пролунала перед самітом ЄС, що має відбутися в Брюсселі.

Пакет законопроектів

Під час виступу Меркель представила пакет «міграційних» законопроектів та закликала депутатів Бундестагу проголосувати за нього. Документи, зокрема, передбачають посилення умов для одних категорій шукачів притулку та кращі можливості інтеграції — для інших, повідомляє dpa. Також вони пропонують визнати Албанію, Косово та Чорногорію безпечними країнами походження. Це дозволить якомога швидше випровадити з Німеччини шукачів притулку, які прибули з цих країн.

Утім, канцлерка визнала, що самих лише названих законів забракне для врегулювання міграційної кризи. «Для цього потрібно більше»,— сказала вона. Вслід цим законам слід ухвалити наступні зміни до законодавства. Насамперед важливим залишається спільний загальноєвропейський підхід, наголосила канцлерка.

Поділитись

Операція адаптація: як біженці приживаються у Німеччині

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1GlvR

Операція адаптація: як біженці приживаються у Німеччині

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!