Amnesty International закидає сирійським курдам воєнні злочини

Спостерігачі правозахисної організації Amnesty International зафіксували в Північній Сирії руйнування будинків мирних жителів та примусове вигнання з місць проживання. До таких дій вдавалися члени курдського ополчення.

Сирійські курди, які є союзниками Заходу у боротьбі з бойовиками угруповання «Ісламська держава» (ІД), вдаються до дій, які прирівнюються до воєнних злочинів. До такого висновку дійшли спостерігачі правозахисної організації Amnesty International (AI). Повідомлення про це розміщено на сайті організації у вівторок, 13 жовтня. За даними AI, на підконтрольних курдській партії PYD територіях зруйновані цілі села й тисячі людей вигнані з місць їх проживання. Організація посилається на дані, зібрані її експертами у Сирії, а також на свідчення очевидців та супутникові знімки.

«Навмисно руйнуючи будинки цивільних, подекуди зносячи та спалюючи цілі села, переміщуючи їх мешканців без обґрунтованих воєнних підстав, Автономна адміністрація (Сирійського Курдистану — Ред.) порушує свої повноваження та нахабно не дотримується міжнародного гуманітарного права у своїх атаках, які сягають воєнних злочинів»,— заявила представниця AI Лама Факіх.

Причиною таких дій називається помста за ймовірні симпатії до «Ісламської держави» чи інших збройних угруповань.

Партія PYD підтримує досить тісні стосунки з забороненою у Туреччині курдською «Робітничою партією Курдистану» (PKK) та «Загонами народної самооборони» (YPG), передає dpa. Останні вважаються найпотужнішою силою на півночі Сирії та одним з найважливіших союзників Заходу у боротьбі з бойовиками ІД.

Як повідомлялося, США посилили військову підтримку своїм союзникам у Сирії, у тому числі й YPG, які одержали боєприпаси від американських військових.

Поділитись

Земля розбрату: Росія й Туреччина борються за Сирію

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1Gj2F

Земля розбрату: Росія й Туреччина борються за Сирію

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!