ЗМІ: Великобританія висуне ЄС умови свого подальшого членства

Британський уряд хоче виторгувати вигідніші умови членства в Євросоюзі, повідомила газета The Telegraph.

Девід Кемерон та його союзники у британському уряді склали план із чотирьох ключових вимог, за яких Великобританія залишиться у складі Євросоюзу. Британські дипломати намагатимуться отримати підтримку решти 27 країн-членів ЄС, щоб Лондон міг укласти із Брюсселем нову угоду про своє членство до референдуму про можливий вихід Великобританії з ЄС, який має відбутися до кінця 2017 року. Про це написала в неділю, 11 жовтня, газета The Telegraph із посиланням на джерела в уряді.

За інформацією видання, план Лондона складається з чотирьох ключових пунктів. По-перше, Брюссель повинен зробити «недвозначну заяву» про те, що Великобританію жодним чином не схилятимуть до ідеї «європейської супердержави». По-друге, від Брюсселя чекають ще однієї недвозначної вказівки на те, що євро — не офіційна валюта ЄС і Союз є мультивалютним. Британські урядовці хочуть почути із Брюсселя таку заяву, щоб захистити статус національної валюти — фунта стерлінгів.

По-третє, члени британського уряду пропонують запровадити систему «червоних карток», яка дасть змогу національним парламентам не виконувати норми європейського законодавства. Остання вимога Лондона — змінити структуру ЄС таким чином, щоб позбавити 19 країн Єврозони більшого впливу, ніж девʼять країн, які зберігають національну валюту. При цьому вимагаються преференції для лондонського Сіті.

Уже в понеділок у Великобританії розпочнеться кампанія з агітації виборців проголосувати на референдумі «за» перебування у складі ЄС, пише The Telegraph. За інформацією видання, британські урядовці впевнені, що зможуть знайти спосіб, як утримати країну в Євросоюзі на кращих умовах членства.

Поділитись

Що думають британці про ймовірний вихід з Євросоюзу?

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1FmXn

Що думають британці про ймовірний вихід з Євросоюзу?

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!