Нобелівську премію миру отримає квартет туніського національного діалогу

Нобелівську премію миру 2015 року присудили квартету туніського національного діалогу, повідомив Нобелівський комітет у п’ятницю, 9 жовтня, під час спеціальної прес-конференції у столиці Швеції Стокгольмі, передає інформагенція dpa. Премію квартету присудили за «рішучий внесок у побудову плюралістичної демократії» в Тунісі під час «арабської весни», говориться в обґрунтуванні.

Премію квартету присудили за зусилля, спрямовані на побудову плюралістичної демократії в Тунісі під час «арабської весни», пояснили в Нобелівському комітеті.

Створений у 2013 році квартет за туніський національний діалог складається з Федерації профспілок Тунісу, Федерації роботодавців, Правозахисної ліги та Палати адвокатів. Нобелівський комітет висловив сподівання, що нагорода забезпечить шлях Тунісу до демократії. Водночас премія миру, на думку комітету, має стати «стимулом для всіх, хто хоче сприяти миру та демократії на Близькому Сході, у Північній Африці та в усьому світі».

Церемонія нагородження відбудеться в Осло 10 грудня, у дату смерті засновника премії Альфреда Нобеля. Переможці отримають вісім мільйонів шведських крон (близько 860 тисяч євро в перерахунку). Раніше Нобелівський комітет оголосив імена лауреатів премії з хімії, фізики, медицини та літератури.

Фавориткою на отримання премії миру-2015 вважалася німецька канцлерка Анґела Меркель за її участь у розв’язанні конфлікту в Україні та рішучу політику щодо подолання кризи біженців у Європі. На премію також претендували Папа Римський Франциск І, російське видання «Новая газета», держсекретар США Джон Керрі та міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф (за їхні дипломатичні зусилля для ухвалення міжнародної угоди щодо атомної програми Ірану), блогер із Саудівської Аравії Раїф Бадаві, засуджений до 10 років ув’язнення за боротьбу за свободу слова у своїй країні, та інші особистості, передає інформагенція АР.

Торік Нобелівську премію миру присудили 18-річній пакистанській правозахисниці Малалі Юсуфзай та 61-річному індійському активісту з захисту прав дітей Кайлашу Сатьяртхі.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!