У Києві перейменують ще 11 вулиць, на Чернігівщині - 11 населених пунктів

У Києві може з’явитися вулиця Івана Павла ІІ та проспект Соборності.

Про це повідомили у прес-службі Київської міської державної адміністрації.

Зокрема, як йдеться в повідомленні, 5 жовтня відбулося чергове засідання комісії з питань найменувань, члени якого за результатами громадського обговорення, що тривало з 3 серпня до 3 жовтня, підтримали перейменування 11 вулиць, назви яких пов’язані з комуністичним тоталітарним режимом.

Так, у Голосіївському районі вулицю Андрія Бубнова та Чапаєвське шосе, провулок Радянський пропонують перейменувати на вулицю Маричанську, провулок Віто-Литовський та провулок Владислава Заремби.

У Святошинському районі вулиці Картвелішвілі пропонують надати ім’я Володимира Покотила, а провулки Івана Федька та Ульянова перейменувати у провулок Якова Шульгина та Осінній.

Планується, що вулиця Миколи Лукашевича у Солом’янському районі носитиме ім’я видатного українця Івана Огієнка, а вулиця Командарма Каменєва у Печерському районі – Петра Болбочана.

Крім того, проспекту Червонозоряному у Голосіївському та Солом’янському районах пропонується присвоїти назву проспект Валерія Лобановського.

Змінять свої назви й дві площі: Ленінградська та Дружби народів СРСР. Кияни підтримали їхнє перейменування на Дарницьку та Оболонську.

Також члени комісії розглянули пропозиції щодо перейменування ще 5 вулиць столиці, а саме: вулиці Ванди Василевської у Шевченківському районі на вулицю Януша Корчака; вулиці Патріса Лумумби у Печерському районі на вулицю Івана Павла ІІ; вулиці Михайла Мишина у Солом’янському районі на вулицю Сім’ї Ідзіковських; вулиці Миколи Кравченка у Шевченківському районі на вулицю Вільгельма Котарбінського.

За пропозицією Українського інституту національної пам’яті проспект Возз’єднання у Дніпровському районі пропонується перейменувати на проспект Соборності.

Найближчим часом на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації розпочнеться громадське обговорення цих перейменувань, йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося у Києві вже перейменували 25 вулиць.

У Чернігівській області ухвалили рішення про перейменування 11 населених пунктів із 60

У Чернігівській області на початок жовтня на виконання законів про декомунізацію ухвалено рішення про перейменування 11 населених пунктів із 60.

Про це повідомили у департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Всього, відповідно до закону, перейменуванню на Чернігівщині підлягали близько 60 населених пунктів (щодо окремих з них уточнюється інформація в архівних установах). Майже у половині з них вже проведено громадські слухання, щодо 11 – прийнято рішення про перейменування. Проте поки що лише щодо двох сіл (Червоноармійського та Дзержинського Бобровицького району) подано пропозиції до Верховної Ради України.

На сьогодні в області нараховується 600 населених пунктів, у яких є об’єкти топоніміки, що підпадають під дію закону. У понад 300 селищах та селах розпочато процес перейменування вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, проведено громадські слухання, здійснюється підготовка проектів відповідних рішень. У 56 населених пунктах вже ухвалено рішення про перейменування 132 об’єктів топоніміки. Найбільш активно перейменовують вулиці у Бахмацькому, Бобровицькому та Козелецькому районах.

Однак, як зазначили в ОДА, складною залишається ситуація щодо демонтажу пам’ятників і пам’ятних знаків. У 49 населених пунктах області мають бути демонтовані 82 таких об’єкти. Окрім тих пам’ятників, що були демонтовані громадськими активістами, демонтаж фактично не проводиться.

У департаменті вказують, що серед основних причин, які викликають спротив процесу декомунізації у мешканців області, – хибна думка щодо необхідності заміни документів через перейменування населених пунктів та вулиць.

«Не всі розуміють, що документи, які засвідчують право власності фізичних або юридичних осіб на об’єкти нерухомого майна, залишаються чинними. Також населення не обізнано в тому, що змінювати реєстрацію місця проживання спеціально на виконання цього закону не треба»,— додали в ОДА.

Нагадаємо, 21 травня набув чинності закон про заборону пропаганди комуністичного й націонал-соціалістичного (нацистського) режимів, а також їхньої символіки в Україні.

Зазначимо, спеціалісти інформаційно-аналітичного центру Info-Light, на основі даних моніторингу Українського інституту національної пам’яті, створили інтерактивну мапу з 877 українських населених пунктів, які мають перейменувати до 21 листопада.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!