Екзит-поли: у Португалії перемагає правляча партія

На парламентських виборах у Португалії, які відбулись у неділю, 4 жовтня, за даними екзит-полів, перемагає консервативна партія премʼєр-міністра Португалії Педро Пасуша Коелью.

Згідно з даними опитувань на виборчих дільницях, у Португалії партія влади випереджає своїх опонентів — опозиційних соціалістів.

Дані екзит-полів, проведених університетом Catolica для телеканалу RTP, та Intercampus — для телеканалу TVI, були оприлюднені після завершення голосування. Як пише Reuters, правоцентристська коаліція набирає від 36,4 до 43 відсотків голосів. Водночас повідомляється, що опозиційні соціалісти можуть здобути від 29,5 до 35 відсотків голосів.

Передбачається, що коаліція здобуде щонайбільше 116-118 місць у парламенті, який складається з 230 народних обранців. Опозиція може зайняти не більше 108 місць.

Нинішні вибори матимуть вирішальне значення для подальшого втілення консерваторами програми скорочення бюджетних видатків та курсу суворих заощаджень. Соціалісти закидають консерваторам, що останні «перевиконали» вимоги кредиторів та перетворили програму порятунку на «програму озлидніння».

На парламентських виборах у Португалії у 2011 році нинішня правляча коаліція набрала понад 50 відсотків голосів, а соціалісти — лише 28.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!