Меркель: Щодо біженців потрібно шукати довгострокові рішення

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель заявила, що Берлін не має наміру відмовлятись від гарантованого Основним законом ФРН права на отримання притулку. Впевненість у цьому глава німецького уряду висловила в інтервʼю радіостанції Deutschlandfunk у неділю, 4 жовтня.

З початку року Німеччина прийняла вже близько 600 тисяч мігрантів. Утім, німецька канцлерка Анґела Меркель відкидає ідею зміни Конституції ФРН через великий потік біженців.

Як пояснила глава німецького уряду, у разі внесення подібних змін до Конституції у шукачів притулку зʼявиться привід поскаржитись на порушення положень женевської Конвенції про статус біженців, ухваленої в липні 1951 року. Конвенція встановлює загальні підстави, на яких цей статус надається.

Заяви Меркель йдуть врозріз з позицією, зайнятою низкою впливових німецьких політиків. Зокрема, міністр фінансів Баварії Маркус Зедер закликав обмежити приплив мігрантів до Німеччини і поставив під питання закріплене в Основному законі ФРН право на отримання притулку.

Необхідним є довгострокове рішення проблеми

Канцлерка, у свою чергу, зазначила, що треба шукати довгострокове рішення проблеми. У числі можливих кроків на цьому шляху Меркель назвала прискорення процесу розгляду заяв на надання притулку і поліпшення охорони зовнішніх кордонів Євросоюзу. Також слід домагатися справедливого розподілу міграційного навантаження між усіма країнами ЄС, переконана глава уряду ФРН. При цьому Меркель наголосила, що якби вона знову була поставлена ​​перед необхідністю вибору, то ухвалила б аналогічне рішення про вільний доступ мігрантів до країни, відзначає Deutschlandfunk.

Дискусія про міграційну політику Німеччини розгорнулась на тлі масового напливу біженців у ФРН. Як зазначив німецький міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр, з початку року країна прийняла вже близько 600 тисяч мігрантів. За його словами, щодня в Німеччину прибувають до 10 тисяч прохачів притулку. Загалом Німеччина очікує на рекордні 800 тисяч до кінця року.

За даними поліції Німеччини, лише за останні два дні до країни прибули майже 13 тисяч біженців — 6750 осіб зареєстровані у Баварії в пʼятницю, 2 жовтня, а ще 6 тисяч — у суботу, повідомляє інформагенція Reuters.

Поділитись

Країни ЄС домовилися про розподіл 120 тисяч біженців

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1Gc7t

Країни ЄС домовилися про розподіл 120 тисяч біженців

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!