Президент ФРН закликав проявляти толерантність до біженців

Йоахім Ґаук провів паралель між процесом обʼєднання Німеччини та великим напливом біженців. Президент Німеччини вважає, що його країну очікує «випробування» на кілька поколінь.

Президент Німеччини Йоахім Ґаук закликав проявляти толерантність. Він вважає, що з непорозумінь не мала б виникати ворожнеча. «Не можна толерувати нетолерантність»,— зазначив президент під час урочистостей до Дня німецької єдності у Франкфурті-на-Майні, які відбуваються у суботу, 3 жовтня, пише dра.

Ґаук закликає німців сприяти процесу інтеграції мігрантів та біженців. За його словами, зараз Німеччину очікує «випробування» на кілька поколінь. Так само, як і у момент обʼєднання в 1990 році. «Але тепер має зростися те, що раніше не було єдиним цілим»,— додав президент.

Внутрішню єдність країни потрібно віднайти заново, стверджує Ґаук. Потрібен час для того, щоб мігранти адаптувалися до суспільних норм, які «нерідко суперечать їхнім традиційним нормам». Водночас місцевим мешканцям, на думку Ґаука, потрібно звикнути до того, що звичне життя подекуди змінюватиметься. «Давайте не дозволимо непорозумінням перерости у ворожнечу»,— сказав Ґаук, виступаючи під час урочистостей.

Спільні зусилля Європи

Президент ФРН, крім того, наголосив, що вирішити кризу біженців європейські держави можуть лише спільними зусиллями. «Не може бути рішення питання біженців жодного іншого, окрім європейського»,— передає його слова інформагентство. Водночас відкритість Європи можна зберегти лише у тому випадку, якщо всі країни докладуть зусиль до кращого убезпечення зовнішніх кордонів.

Нагадаємо, 3 жовтня Німеччина відзначає ювілейну 25-ту річницю обʼєднання. Центром цьогорічних урочистостей стала Стара опера у Франкфурті-на-Майні. На святкування запрошено, зокрема, канцлерку Анґелу Меркель, спікера Бундестагу Норберта Ламмерта та голів урядів більшості федеральних земель.

Поділитись

День Єдності: 26 років після падіння муру

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1GhwZ

День Єдності: 26 років після падіння муру

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!