Німеччина святкує 25 років об"єднання

25 років тому Німеччина обʼєдналася після приєднання НДР до ФРН. Цьому передували десятиліття розʼєднаності. Центром цьогорічних урочистостей став Франкфурт-на-Майні.

3 жовтня Німеччина відзначає ювілейну 25-ту річницю обʼєднання. Центром цьогорічних урочистостей стане Стара опера у Франкфурті-на-Майні. Серед майже 1500 запрошених гостей багато політичних знаменитостей. Свою участь у заході підтвердили федеральний президент Йоахім Ґаук, канцлерка Анґела Меркель, спікер Бундестагу Норберт Ламмерт та голови урядів більшості федеральних земель. Крім того, очікують прибуття колишнього міністра закордонних справ ФРН Ганса-Дітріха Ґеншера, голови Європейської Комісії Жан-Клода Юнкера та південнокорейського міністра об’єднання Хон Йон Пьо.

Розмаїта Німеччина

Ще в пʼятницю у Франкфурті-на-Майні розпочалися святкування. До неділі тут очікують понад мільйон відвідувачів. Вони зможуть взяти участь у понад 300 заходах уздовж набережної Майну, де 16 федеральних земель презентуватимуть своє культурне та кулінарне розмаїття.

На початку святкувань премʼєр-міністр уряду федеральної землі Гессен Фолькер Буфʼє назвав обʼєднання Німеччини «дивом». «25 років тому подолано диктатуру, мур та колючий дріт. І це без жодного пострілу», наголосив чинний голова Бундесрату. Так повелося, що головне свято представляє саме та федеральна земля, представник якої очолює Бундесрат. Утім, святкують нині й в Берліні, так само як і в інших містах.

Серед тих, хто привітав німців з 25-літтям обʼєднання був і голова Держдепартаменту США Джон Керрі. За його словами: "Своїми діями задля демократії, прав людини та добробуту сьогоднішня об’єднана Німеччина надихає людей в усьому світі ",— заявив Керрі.

Утім, в Бундестазі лунали й критичні голоси. Так, уповноважена федерального уряду з питань східних земель Ірис Ґляйке вважає, що з 1990 року не все позитивно відбувалося для східної частини країни. «Мали місце не лише успіх та постійне зростання», а й «страшенне безробіття» та серйозні прорахунки. Хоч сьогодні зближення рівня життя успішно триває, але «процес надолуження повільно посувається роками»,— додає Гляйке.

Не обійшлося без протестів

Не обійшлося і без протестів. Акція переважно крайньолівих пройшла центром Франкфурта-на-Майні. «Те, що ви святкуєте — це розшарування, бідність та відмежування»,— скандували учасники, критикуючи також очікувані зміни до законодавства щодо надання притулку. За даними інформагенцій, у протесті взяло участь близько тисячі демонстрантів.

DW.COM

Меркель і Ґаук — східні німці на чолі ФРН

Історичні дні: Від падіння Берлінського муру до єдності

Невдале формулювання нового закону НДР про виїзд призводить до падіння Берлінського муру. Менше ніж за рік по тому Німеччина обʼєдналася. А події, які передували цьому, нині видаються політичним детективом. (02.10.2015)

Роль Німеччини в ЄС

Роль, яку відіграє обʼєднана Німеччина в Європі, складно осягнути — вона постійно змінюється. Поміркована провідна сила чи спраглий влади неповороткий слон у посудній лавці? (30.09.2015)

Поділитись

День Єдності: 26 років після падіння муру

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1GhwZ

День Єдності: 26 років після падіння муру

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!