Румунські депутати не змогли відправити прем"єра Понту у відставку

За вотум недовіри премʼєр-міністру Румунії Віктору Понті, якого підозрюють в корупції, проголосували лише 207 депутатів із 275 необхідних.

Румунський премʼєр-міністр Віктор Понта залишився на посаді після голосування щодо вотуму недовіри у парламенті у вівторок, 29 вересня. Про це повідомляє інформагенція Reuters. Понта є першим в історії країни чинним премʼєром, який знаходиться під слідством у справі про корупцію.

Партії правлячої коаліції не стали голосувати за вотум недовіри. Головній опозиційній силі — лібералам — забракло 68 голосів для відставки Понти: «за» проголосували 207 депутатів за необхідних для ухвалення рішення 275, пише інформагенція AP. «Жоден депутат правлячої партії не проголосував»,— повідомив інформагенції Reuters парламентар з правлячої соціал-демократичної партії.

Демонстрація за відставку Понти

В ході голосування кілька тисяч людей мітингували у парку поруч з парламентом, скандуючи «Геть уряд!» і «Ви ганьба Румунії в Євросоюзі!», пише AP.

Президент Клаус Йоганніс закликав Понту подати у відставку, стверджуючи, що той підриває антикорупційну політику країни, що активізувалася в останні місяці. Чинного премʼєр-міністра Румунії Віктора Понту звинувачують у шахрайстві, ухилянні від сплати податків і відмиванні коштів. Частину його майна взято під примусове управління.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!