Путіну нагадають в Нью-Йорку, що він убивця — Пономарьов

Президента Російської Федерації, який прибуде на Генеральну Асамблею ООН, зустрінуть з плакатами «Путін вбиває» і нагадають про жертви рейсу МН-17.

Так прокоментував Укрінформу депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов громадські акції, які пройдуть у Нью-Йорку в дні присутність там глави Російської Федерації.

«У неділю 27 вересня і в понеділок 28-го планується три заходи»,— повідомив депутат Держдуми, якого в Росії оголосили в розшук за його тверду політичну позицію.

Однією з акцій стане хода від центрального парку до Представництва РФ при ООН. «Це вже досить традиційний шлях, який був задіяний часто і збирав кілька тисяч людей»,— поінформував депутат.

«Я думаю, сумарно на всіх трьох заходах ми зберемо не одну тисячу»,— спрогнозував він.

Крім того, за словами Пономарьова, заплановані кілька супутніх акцій, які організовує Фонд «Вільна Росія». Одна з них матиме назву «Putin kills» («Путін вбиває», англ.), під час якої будуть згадувати всіх жертв режиму. Вона буде підтримана перформансом, де люди в чорних мішках символізуватимуть жертви збитого малазійського Боїнга.

За словами Пономарьова, про участь заявили представники діаспор пострадянських країн. «Це будуть росіяни, грузини, українці, білоруси, прибалти і представники інших національностей»,— розповів російський депутат.

Усі заходи будуть приурочені до приїзду і виступу Путіна на Генасамблеї ООН. «Він виступатиме двічі — в неділю і понеділок, тому акції будуть протягом двох днів»,— сказав Пономарьов.

Коментуючи завдання, які ставлять перед собою організатори, російський представник зазначив, що вони мають намір «показати настрої російськомовних людей, які живуть в Америці, щоб розуміли, що Росія і Путін — це не одне й те саме.» Ще одна мета — «це, звичайно, підштовхнути політику в певний бік». Те, що виходять всі разом — і українці, і росіяни, і представники інших національностей, теж символічно дуже важливо, підкреслив депутат.

Відповідаючи на запитання, яка частка російськомовного населення підтримує політику Путіна, Пономарьов зазначив, що це складно визначити достовірно. «Я вважаю, що більшість — приблизно три чверті — не підтримує. Але питання ж не тільки в пасивній позиції, але й в активній участі в тих чи інших діях»,— сказав Пономарьов.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!