Міграційна криза: Берлін вдвічі збільшить підтримку земель щодо біженців

На зустрічі Анґели Меркель та глав земельних урядів вирішено розділити витрати на утримання біженців. Федеральний бюджет майже вдвічі збільшить витрати на підтримку регіонів.

Суми для підтримки федеральних земель та окремих громад, що виділяються з бюджету ФРН, збільшаться вдвічі. Про це домовились канцлерка Німеччини Анґела Меркель та глави регіонів після майже пʼятигодинної зустрічі в Берліні у четвер, 24 вересня. Як заявив премʼєр-міністр землі Саксонія-Ангальт Райнер Газелофф, здійснено прорив у вирішенні міграційної кризи.

Згідно з домовленостями, 2016 року уряд надасть землям кошти на загальну суму з розрахунку 670 євро на місяць на одного біженця з моменту його реєстрації. При цьому уряд виходить з того, що Німеччина прийме близько 800 тисяч мігрантів-заявників, а розгляд справи про надання притулку триватиме у середньому пʼять місяців, однак, за словами Меркель, мова йде про гнучку систему.

Додаткові кошти

Крім того, буде виділено 500 мільйонів євро на будівництво соціального житла та 350 мільйонів євро на утримання неповнолітніх, які прибувають до Німеччини без супроводу дорослих. Додаткові кошти будуть розподілені між регіонами для розширення дитячих садків та вирішення питань сімейної політики.

Якщо раніше регіони і комуни повинні були здебільшого самі фінансувати прийом і розміщення біженців, то після наступних змін у федеральній міграційній політиці їх сукупні витрати зменшаться приблизно на 3,5 мільярда євро. У 2016 році допомога з федерального бюджету сягне 4 мільярдів, до кінця поточного року — 2 мільярдів євро.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!