Угорщина розпочала спорудження паркану на кордоні зі Словенією

На тлі міграційної кризи Угорщина розпочинає споруджувати паркан на кордоні зі Словенією. Уперше загорожа з колючого дроту розділить країни Шенгенської зони.

У відповідь на загострення міграційної кризи в Європі Угорщина посилює політику «відгородження» від балканських країн. Так, у четвер, 24 вересня, угорська влада без попередження розпочала спорудження паркану з колючого дроту на кордоні зі Словенією. Про початок робіт повідомили інформагенції dpa та AFP. Речник угорського уряду підтвердив тільки те, що Будапешт вдався до певних «заходів» через близькість Словенії до хорватського кордону.

Водночас голова канцелярії премʼєр-міністра Угорщини Янош Лазар зазначив, що спорудження прикордонного паркану зі Словенією «не уникнути».

Натомість в Любляні заявили, що їх не інформували про плани Будапешта спорудити паркан на спільному кордоні, передає агенція AFP.

Як повідомлялося, Угорщина цілком відгородилася від Сербії, яка є кандидатом на вступ до ЄС. Крім того, ухвалено також рішення прискорити роботи зі спорудження паркану на угорсько-хорватському кордоні. Хорватія, як відомо — член ЄС. Натомість Словенія є не лише країною-членом ЄС, а й входить до Єврозони та Шенгенської зони. Будапешт виношує також плани зведення прикордонного паркану на угорсько-румунському кордоні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!