Глава концерну Volkswagen попросив вибачення

Мартін Вінтеркорн вибачився перед клієнтами та владою за ситуацію довкола концерну та пообіцяв зробити все для відновлення довіри. Тим часом Меркель закликає швидко і відкрито розслідувати справу.

Голова правління концерну Volkswagen AG Мартін Вінтеркорн у вівторок, 22 вересня, опублікував відеозвернення, в якому приносить глибокі вибачення за маніпуляцію його компанії показниками шкідливих викидів, повідомляє агенція Reuters. «Мені безкінечно шкода, що ми не виправдали довіру (мільйонів людей до автомобілів компанії — Ред.). Я формально прошу вибачення у наших клієнтів, влади та усієї громадськості за неправомірну поведінку»,— наголосив Вінтеркорн. При цьому він пообіцяв відшкодувати збитки, завдані компанією, та зробити все можливе для відновлення до неї довіри.

Раніше цього дня німецьке видання Tagesspiegel з посиланням на джерела у наглядовій раді концерну повідомило, що Вінтеркорн наступної пʼятниці може піти у відставку через втрату довіри з боку ради, зазначає AFP. Нагадаємо, на цей день заплановане чергове засідання правління концерну, на якому буде розглянуте питання щодо ситуації зі скандалом. Однак пізніше речник Volkswagen спростував інформацію про можливі відставку Вінтеркорна, назвавши це «нісенітницею», додає Reuters.

Меркель закликає до «повної відкритості»

Тим часом канцлерка Німнччини Анґела Меркель закликала до «повної відкритості» і «швидкого та повного» розслідування ситуації, що склалася довкола Volkswagen. «Я сподіваюся, що факти якомога швидше будуть оприлюднені»,— наводить її слова агенція dpa.

Як заявив премʼєр Нижньої Саксонії та член наглядової ради Volkswagen AG Штефан Вайль, повідомлення про зниження прибутку автоконцерну є «вкрай неприємними» і викликають «велику тривогу», додає Reuters.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!