Міністри ЄС шукатимуть компромісу в питанні біженців

Країни Європейського Союзу намагаються врегулювати питання розподілу біженців, пошуку компромісу будуть присвячені дві заплановані зустрічі у Брюсселі 22 та 23 вересня. Спочатку зберуться міністри внутрішніх справ та юстиції, щоб дійти згоди стосовно розподілу 120 тисяч біженців. А наступного дня ця тема стане предметом обговорення на позачерговому саміті голів держав та урядів ЄС.

На зустрічі в Брюсселі міністри внутрішніх справ та юстиції країн-членів ЄС знову спробують домовитися про розподіл 120 тисяч біженців. На попередній зустрічі компромісу досягнути не вдалося.

Попередня зустріч представників урядів країн-членів ЄС 14 вересня завершилася безрезультатно. Міністри не спромоглися дійти згоди щодо запропонованої Єврокомісією системи квот, яка мала б рівномірно розподілити спричинене міграційною кризою навантаження на європейські країни.

На тлі запланованого на середу, 23 вересня, позачергового саміту ЄС, який скликав голова Європейської Ради Дональд Туск, тиск на міністрів значно зріс, зазначається у повідомленні агенства AFP. Приміром, у Берліні заявили, що можуть вдатися до ухвалення системи квот шляхом кворуму, тобто рішенням більшості, якщо досягнути консенсусу на зустрічі міністрів внутрішніх справ та юстиції у вівторок знову не вдасться.

Як повідомлялося, східноєвропейські країни-члени ЄС відмовляються від запропонованої Брюсселем системи обов’язкових квот розподілу біженців.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!