Варуфакіс звинуватив Ципраса у "капітуляції" перед кредиторами

Колишній міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс звинуватив лідера партії «Сиріза» Алексіса Ципраса у капітуляції перед кредиторами та зраді грецького народу. Про це йдеться у його заяві, поширеній місцевим інтернет-виданням The Press Project в неділю, 20 вересня, повідомляє агентство Reuters.

Колишній міністр фінансів Греції в уряді Алексіса Ципраса вважає, що позачергові парламентські вибори «легалізують капітуляцію» перед кредиторами.

За словами Варуфакіса, дострокові парламентські вибори, які відбуваються в Греції у неділю, переслідують дві цілі. «Перша ціль — звести нанівець хоробре „ні“, яке сказали 62 відсотки греків безперспективним, принизливим та ірраціональним програмам допомоги та меморандумам»,— заявив колишній союзник Ципраса. Другою метою виборів, на думку Варуфакіса, є «легалізація капітуляції» після підписання угоди про третій пакет допомоги Греції.

Нагадаємо, на всенародному референдумі, які відбувся у липні, близько 62 відсотків греків не підтримали пропозиції міжнародних кредиторів, які вимагали запровадження політики жорсткої економії в обмін на подальшу фінансову допомогу. Однак згодом грецький уряд все ж досяг домовленості про нову допомогу, пообіцявши вжити заходів економії. Яніс Варуфакіс після референдуму подав у відставку. У заяві він також зазначив, що голосуватиме не за «Сирізу», а «Народну єдність», яка утворилася після розколу в партії Ципраса.

У неділю в Греції відбуваються позачергові парламентські вибори. Згідно з оприлюдненими напередодні результатами опитувань, партія Алексіса Ципраса «Сиріза» з незначним відривом випереджає консервативну партію «Нова демократія» на чолі з Евангелосом Меймаракісом.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!