Шимків: Повільна реформа держслужби блокує 600 мільйонів від ЄС

Повільна реалізація реформи держслужби в Україні не дозволяє отримати 600 млн євро в рамках макрофінансової допомоги від ЄС, що мало відбутися з 1 січня 2016 року.

Про це заявив секретар Національної ради реформ, благодійник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків під час брифінгу в Укрінформі.

«Реформа державної служби. На нинішній момент ця реформа трохи загальмувала. У нас не прийнята Стратегія реформування державного управління. Відповідно, це вплинуло на рішення ЄС щодо підтримки фінансування цієї реформи. Фінансування реформування не може бути надано з 1 січня, але все-таки європейська спільнота готова нас підтримати, якщо будуть прийняті Стратегія реформування та закон „Про державну службу“, з 1 квітня наступного року»,— сказав він.

Як наголосив Шимків, прийняття закону «Про державну службу» є «маркером» для європейських партнерів.

При цьому, заступник глави АП зазначив, що представники європейської спільноти, з якими він спілкувався, підтримують відповідний розроблений законопроект, прийнятий раніше у першому читанні: «Сам закон розроблявся за підтримки європейської спільноти. Жодних документів, що він не подобається європейцям, не існує».

Шимків повідомив, що на наступному тижні має відбуватися обговорення законопроекту із залученням громадськості. У планах — затвердити Стратегію реформування державного управління та схвалити закон «Про державну службу» до 31 жовтня 2015 року.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!