Кваснєвський: Польська модель децентралізації може не спрацювати в Україні

Польська модель децентралізації країни, яку Україна взяла за приклад, може не спрацювати через значні відмінності між двома країнами.

Про це в четвер у Варшаві під час дискусії в Польському інституті міжнародних відносин заявив екс-президент Польщі Александер Кваснєвський, передає власний кореспондент Укрінформу в РП.

“Українці настільки задоволені, що приймають польську модель (децентралізації. — Ред.), що я вже побоююся. Вони приймають її без врахування головних відмінностей між країнами, і згодом можемо мати багато проблем”,— заявив Кваснєвський.

Він підкреслив: потрібно враховувати, що Польща є однорідною країною (за національним і релігійним складом. — Ред.), Україна — дуже різна, Польща має елементи демократичних традицій, а в Україні вони дуже слабкі. Крім того, у Польщі від початку демократичних перетворень був консенсус щодо децентралізації, а в Україні децентралізація розпочалася в результаті реалізації Мінських угод, аби вирішити проблему Донбасу.

“Дуже складно взяти всі польські позитивні зміни і сказати: дивіться, якщо йтимете крок за кроком, то ця модель запрацює. Ні, і це головна проблема. Цей досвід типовий тільки для цього регіону, цієї країни (Польщі. — Ред.)”,— наголосив Кваснєвський.

Водночас екс-президент РП назвав процес децентралізації “тестом для українських еліт”, в результаті якого Україна або стане демократичною й успішною країною, або частиною зони впливу Росії.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!