Північна Корея погрожує розширенням ядерного арсеналу

Північна Корея у вівторок, 15 вересня, оголосила про перезапуск свого ядерного комплексу Йонбен. Згідно з оприлюдненими даними, завод зі збагачення урану і 5-мегаватний реактор в Йонбені перезапустили в рамках багатьох «інновацій», повідомляє інформагенція dpa з посиланням на офіційне агентство КНДР.

Таким чином Пхеньян має намір протистояти «загрозам з боку США».

Директор Інституту атомної енергії КНДР заявив у коментарі північнокорейському агентству KCNA, що країна повною мірою готова «впоратися з ворожістю США» за допомогою «ядерної зброї в будь-який час». Він також повідомив, що Пхеньян постійно покращує рівень «якості та кількості» ядерної зброї.

Ця заява прозвучала на тлі спекуляцій в Сеулі щодо можливого запуску ракети дальнього радіусу дії (у Північній Кореї це називають запуском супутника — Ред.) 10 жовтня, повідомляє агенція. Як додає Reuters, Пхеньян у понеділок попередив, що країна запустить супутник тоді, коли вважатиме за потрібне, і що «світ чітко побачить низку супутників Північної Кореї, які ширяють у небі в час і у місці, які визначить Центральний Комітет Трудової партії Кореї».

У міністерстві оборони Південної Кореї, у свою чергу, заявили, що будь-які подібні запуски будуть розцінюватись як «серйозна провокація, військова загроза і порушення резолюцій ООН», повідомляє південнокорейське агентство Yonhap.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!