Угорщина встановила відповідальність за нелегальний перетин кордону

Після закриття кордону з Сербією потік мігрантів до Угорщини значно зменшився. Відтепер за незаконний перетин кордону особи підлягають затриманню з подальшим позбавленням волі або депортації.

Після закриття останньої відкритої ділянки угорсько-сербського кордону біля містечка Реске, потік біженців до Угорщини значно зменшився, повідомляє інформагентство dpa у вівторок, 15 вересня. З часу оголошення рішення про закриття кордону лише кілька сотень мігрантів перетнули кордон.

Відповідно до нових угорських законів щодо біженців, які вступили в силу у ніч на вівторок, незаконний перетин кордону карається затриманням з позбавленням волі або депортацією. Відтепер нелегальний перетин кордону є злочином, а не адміністративним правопорушенням. Про це на спільній прес-коференції повідомили радник з національної безпеки премʼєр-міністра Угорщини Віктора Орбана Георгій Баконді та речник угорського уряду Золтан Ковач. Утім, за словами Баконді, всі біженці, які перетнули кордон до 00.00 годин вівторка, будуть доставлені на кордон із Австрією залізничними потягами.

Між тим, за інформацією поліції Австрії, у понеділок, 14 вересня, до країни прибули майже 20 тисяч біженців. Як повідомляє австрійський агентство APA, з 18.00 понеділка до опівночі з Угорщини в країну прибули приблизно 6 тисяч осіб, однак вночі потік біженців значно зменшився.

Угорщина стала однією з основних транзитних країн для біженців та мігрантів, які, діставшись раніше південних рубежів Європи, прямують до країн Західної та Північної Європи. Протягом року через Угорщину пройшло щонайменше 200 тисяч мігрантів. Лише напередодні, за даними поліції, було встановлено черговий рекорд, коли 5809 осіб перетнули кордон з боку Сербії. Ввечері понеділка стало відомо й про часткове закриття повітряного простору в прикордонній зоні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!