Єврокомісар Еттінґер закликав урізати соціальну допомогу для біженців у Німеччині

На думку єврокомісара, німецькі соцвиплати для біженців слід зрівняти з тими, які виплачуються в інших країнах ЄС. Еттінґер також закликає встановити гнучкі квоти на розподіл мігрантів.

Європейський комісар з цифрової економіки і суспільства Ґюнтер Еттінґер закликав скоротити розміри соціальних виплат для біженців у Німеччині. Допомога, яка надається цим людям, повинна бути до певної міри зрівняна з тією, яка надається в інших країнах ЄС, заявив політик в інтервʼю німецькому тижневику Welt am Sonntag, опублікованому в неділю, 13 вересня.

За словами Еттінґера, виплати та послуги для біженців, звісно, не можна зрівнювати у всіх державах ЄС до останнього цента, вони повинні нараховуватися з урахуванням вартості життя в тій чи іншій європейській країні. Проте, переконаний єврокомісар, необхідно подбати про «певну гармонізацію» соціальної допомоги. «Адже занадто великі відмінності в розмірах соціальних виплат всередині ЄС можуть викликати непотрібні спокуси і довести до абсурду пропонований розподіл біженців по країнах Євросоюзу за обовʼязковими квотами»,— зазначив він.

Гнучкі квоти

Колишній премʼєр-міністр федеральної землі Баден-Вюртемберг також висловився за гнучкі квоти з розподілу біженців. Він пояснив, що в першу чергу невеликим країнам, які поки що мають мало досвіду з біженцями, потрібно надати достатньо часу, щоб дійсно виконати встановлені квоти.

«Якщо, наприклад, та чи інша країна доведе, що вона не в змозі негайно розмістити необхідну кількість біженців, але при цьому веде будівництво притулків в належному обсязі, то Брюсселю, а також державам ЄС потрібно буде змиритися з існуванням перехідного періоду»,— вважає Еттінґер.

Зміни до Конституції Німеччини

Крім того, єврокомісар закликав внести в Основний закон ФРН зміни, які б дозволили прискорити процедуру розгляду запитів біженців про надання їм політичного притулку в Німеччині, а також більш оперативно депортувати на батьківщину мігрантів з так званих «країн безпечного походження», яким німецька влада відмовила в наданні притулку.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!