Гройсман сказав, що таке насправді децентралізація

Децентралізація — це шлях до створення належної системи місцевого управління в Україні, все-таки аж ніяк не панацея.

Про це заявив Голова Верховної Ради Володимир Гройсман на XII щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії YES-Ukraine, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У нас є два шляхи: або ми боремося з наслідками, або ми змінюємо систему. Я би не сказав, що децентралізація — це панацея. Децентралізація — це шлях до створення належної системи управління врядування в Україні, розподіл повноважень між різними рівнями влади для того, щоб кожен був причетний до прийняття рішень і впливав на своє власне життя щоденно»,— сказав спікер.

Він підкреслив, що наслідком децентралізації буде підвищення інституційної спроможності державної влади, яка все, що їй не притаманно, передасть на місця, як зробили європейські країни.

«Нарешті держава отримає можливість займатися питаннями власної компетенції: боротьба з корупцією, оборона і національна безпека, це створення справедливої гілки судової влади і багато інших питань, якими держава дійсно не займалася, а навпаки, займалася відстороненням українців від прийняття відповідних рішень»,— наголосив Голова ВР.

Він висловив переконання, що децентралізація влади приведе до створення належної системи врядування в Україні.

«За 24 роки незалежності так сталося, що ми — свідомо чи несвідомо — побудували достатньо централізовану і неефективну систему, яка породила корупцію, неефективність управління і абсолютно усунула українців від прийняття рішень. Друга проблема — це інституційна слабкість органів влади й управління, які неспроможні ефективно відповідати на ті запити, є сьогодні»,— констатував очільник парламенту.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!