Меркель потрапила під шквал критики за кризу з біженцями

Позиція канцлерки Анґели Меркель щодо вирішення проблеми біженців потрапила під гостру критику з боку німецьких політиків. Так, у п’ятницю, 11 вересня, праві та ліві політики Німеччини закинули федеральному урядові те, що він втрачає контроль над ситуацією на тлі очікування наступної хвилі мігрантів, передає агенція Reuters.

Біженець і канцлерка ФРН фотографуються під час відвідин Меркель Міграційного центру в Берліні. Архівне фотоПолітика уряду Меркель у питанні біженців стає мішенню дедалі гучнішої критики зусібіч в німецькому політикумі. Населення теж незадоволене діями уряду, свідчить опитування громадської думки.

«Ми втратили контроль»,— заявив виданню Passauer Neu Presse колишній федеральний міністр внутрішніх справ Німеччини Ганс-Петер Фрідріх, який також обіймає посаду заступника голови ХСС — сестринської партії Меркель у Баварії.

Водночас, за словами міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, лише цими вихідними — 12 та 13 вересня — очікують на прибуття до ФРН ще до 40 тисяч шукачів притулку, тобто вдвічі більше, ніж прибули минулими вихіднми. Про стурбованість самого уряду свідчить також і те, що міністерка оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн заявила про готовність 4 тисяч німецьких військовослужбовців допомогти дати раду з потоком шукачів притулку, зазначає Reuters. Зазвичай в Німеччині до допомоги військових вдаються вкрай рідко, приміром, для боротьби з наслідками масивних повеней.

Федеральні землі та громади потребують більше коштів

Крім того, існують і суперечності між федеральним урядом та головами 16 федеральних земель, попри те, що уряд пообіцяв виділити додатково 3 мільярди євро для потреб міст та громад, яким доводиться вирішувати проблеми з розміщення біженців та забезпечення їх усім необхідним.

Голова уряду найбільш густонаселеної федеральної землі Німеччини Північний Рейн-Вестфалія Ганнелоре Крафт заявила в інтерв’ю виданню Ruhr Nachrichten, що уряд Меркель надіслав сигнал тисячам мігрантам вирушати прямо на Німеччину.

Населення несхвально ставиться до дій уряду щодо біженців

Крім політиків, несхвально до курсу уряду у питанні врегулювання кризи біженців ставиться і більшість населення. Так, за даними останнього опитування громадської думки від інституту Emnid на замовлення телеканалу N24, 64 відсотка опитаних оцінили дії уряду з подолання кризи біженців як «радше погано» або «дуже погано». Лише 36 відсотків німців, згідно з результатами опитування, задоволені тим, як уряд вирішує кризу біженців.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!