ОБСЄ планує розширити свою місію в Україні

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) планує розширити свою Спеціальну моніторингову місію (СММ) в Україні. Про це в п’ятницю, 11 вересня, заявив генсек ОБСЄ Ламберто Заньєр на брифінгу в Києві, передає агенція «Інтерфакс-Україна». «У нас є мета розширити місію, тому ми звертатимемося до наших країн, щоб вони прислали ще більше кандидатів для місії»,— сказав Заньєр.

Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр заявив про плани розширення Спеціальної моніторингової місії в Україні. З цією метою він звернувся до країн-членів з проханням прислати більше кандидатів.

За його словами, подальше зміцнення режиму припинення вогню також дасть змогу ОБСЄ «посилити свою присутність як на лінії зіткнення, так і у буферній зоні і продовжити роботу для зміцнення довіри з обох сторін».

Він наголосив, що для місії ОБСЄ «дуже важлива реалізація мінських угод», зокрема відведення від лінії зіткнення важкого озброєння калібром до 100 міліметрів. Крім того, Заньєр зазначив, що для ефективної роботи місії ОБСЄ необхідно, щоб спостерігачі мали безперешкодний доступ на всій території конфлікту.

За словами заступника глави СММ ОБСЄ Александра Гуґа, кількість членів місії нині становить 859 осіб, 536 з яких — спостерігачі, йдеться у повідомленні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!