Болгарія готова дозволити проліт літаків РФ у Сирію за умови перевірки вантажів

Болгарія готова дозволити російських літакам використовувати болгарський повітряний простір для доставки гуманітарних вантажів у Сирію, якщо Москва дозволить перевіряти ці вантажі. Про це у середу, 9 вересня, заявив міністр закордонних справ Болгарії Даніел Мітов, повідомляє інформаційна агенція AFP. За словами Мітова, якщо «російські колеги згодні на проведення перевірок в болгарському аеропорту», то Софія видасть такий дозвіл.

Глава МЗС Болгарії Даніел Мітов заявив, що Софія готова надати дозвіл російським літакам на використання повітряного простору для доставки гуманітарних вантажів у Сирію, якщо Москва дозволить перевіряти ці вантажі.

При цьому Мітов послався на рішення Ради ЄС щодо обмеження поставок товарів та послуг до Сирії, які слід виконувати. Це стосується особливо тих випадків, коли є «достатньо інформації», що існує «невідповідність між заявленою метою польотів та фактичною поставкою», наводить його слова агенція «Інтерфакс», яка посилається на болгарські ЗМІ.

Як відомо, Болгарія закрила свій повітряний простір для російських літаків, які прямують до Сирії. Таке рішення було викликане фактом доставки сирійцям товарів у військових машинах, заявила 8 вересня речниця МЗС Болгарії.

DW.COM

Російські літаки полетять до Сирії через Іран

Екс-глава МЗС Болгарії: РФ використовує заборону польотів у Сирію як PR-стратегію

Росія використовує ситуацію із забороною польотів над Болгарією як PR-хід у боротьбі із Заходом, вважає колишній голова МЗС Болгарії. На думку Пасі, Москва хоче показати себе у вигідному світлі на противагу НАТО. (09.09.2015)

Закриття повітряного простору: Росія звинуватила США у тиску на Болгарію

На думку російських посадовців, Болгарія закрила свій повітряний простір для літаків РФ, які прямують до Сирії, через тиск з боку Вашингтона. (08.09.2015)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!