У центрі Кишинева протестувальники встановили наметове містечко

Мерія Кишинева попередила протестувальників у центрі столиці Молдови, що у випадку проведення інших заходів на центральній площі міста їм доведеться демонтувати своє наметове містечко. В юридичному управлінні мерії повідомили, що Громадянська платформа DА (Demnitate si adevar — «Гідність і справедливість») подала заявку на проведення акцій 6-7 вересня, однак є заявки і на інші заходи. Наприклад, МВС планує провести свій захід 13 вересня, зазначає інформаційне агентство «Інтерфакс».

У наметовому містечку в центрі молдовської столиці постійно знаходяться 100-300 активістів. Однак у разі проведення інших заходів у центрі Кишинева їх можуть попросити згорнути намети.

Мер Кишинева Дорін Кіртоаке пояснив, що мерія не має права забороняти будь-які акції, заборону оголошує суд. На думку Кіртоаке, 13 вересня МВС та протестувальникам доведеться шукати компромісів. При цьому один із лідерів DА Андрій Нестасе заявив, що компромісу з міністерством досягнуто.

На площі, за словами протестувальників, постійно знаходяться від 100 до 300 осіб. 6 вересня у протестах в центрі Кишинева взяли участь від 50 до 100 тисяч осіб. Після проведення шестигодинного мітингу активісти встановили наметове містечко.

Серед вимог протесту — відставка керівництва Нацбанку та Генпрокуратури, а також повернення на шлях євроінтеграції. Першопричиною демонстрацій стало зникнення з банків Молдови мільярда доларів США, у чому мітингувальники звинувачують владу.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!