Кемерон: Великобританія прийме у себе "тисячі" біженців із Сирії

Великобританія прийме у себе «тисячі» сирійських біженців. Про таку готовність оголосив премʼєр-міністр Сполученого Королівства Девід Кемерон, поступившись тиску громадськості, повідомляє у пʼятницю, 4 вересня, інформагенція AFP. «Зважаючи на масштаб кризи та страждання людей, сьогодні я оголошую, що ми робитимемо більше для розселення ще тисяч сирійських біженців»,— сказав Кемерон після зустрічі зі своїм португальським колегою у Лісабоні.

Премʼєр-міністр Великобританії Девід Кемерон оголосив про готовність прийняти «тисячі» сирійських біженців. Раніше голова уряду потрапив під критику через жорстку позицію в питанні міграції.

Як зазначає інформагенція, голова британського уряду змінив свою позицію через різку критику, що лунала на його адресу як від однопартійців, так і від опозиції. Фотографія загиблої сирійської дитини на пляжі у Туреччині облетіла весь світ й потрапила також і на перші шпальти британських газет. Водночас Кемерон останніми днями наполягав на тому, що Лондон вже робить достатньо задля полегшення наслідків кризи у Сирії та боротьби з «Ісламською державою». У суспільстві ці запевнення радше не знайшли розуміння, зазначають інформагенції.

В ООН вітають рішення британського прем’єра

За даними місцевої преси, починаючи з 2011-го року притулок у Великобританії отримали близько п’яти тисяч біженців із Сирії. Ще 216 сирійських біженців прибули за спеціальною програмою ООН. За даними речниці Управління Верховного комісара ООН з питань біженців Мелісси Флемінг, Великобританія тепер готова прийняти у себе ще чотири тисячі осіб. «Ми вітаємо це рішення»,— цитує її слова Reuters.

Тим часом, колишній міністр внутрішніх справ Великобританії Девід Бланкетт виступив із пропозицією прийняти 25 тисяч сирійських біженців протягом наступних шести місяців. За його словами, пріоритет має надаватися жінкам та дітям. В інтервʼю BBC Newsnight колишній міністр-лейборист зазначив, що йдеться про кризу глобального масштабу, вирішення якої має лягти на плечі усіх розвинутих країн, в тому числі й США.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!