Податкова реформу не має робитись за рахунок пенсіонерів — Порошенко

При запровадженні податкових новацій в Україні важливо не допустити скорочення соціальних виплат, особливо пенсій.

Про це заявив Президент Петро Порошенко на Національній раді реформ, повідомляє прес-служба глави держави.

«Податкова реформа не повинна робитись за рахунок пенсіонерів та соціально незахищених верств населення», — сказав він.

Президент наголосив на тому, що податкова політика має стимулювати економічне зростання. Результатом реформи має стати податкова система, яка буде зрозумілою для платника податків, легка в адмініструванні та адаптована до вимог Європейського Союзу. В той же час, зазначив Президент, сплата податків повинна стати невідворотним обов’язком платника.

Глава держави навів слова давньокитайського філософа Сунь-цзи: «Стягнення непомірних податків — це дорога, що викликає грабіж, збагачення ворога, призводить до загибелі держави».

Порошенко зазначив, що податкова реформа має бути рішучою і, у той же час, давати змогу бізнесу адаптуватися до неї.

У числі головних напрямків реформування Президент відзначив важливість створення дієвих стимулів для «детінізації» фонду оплати праці: «Рівень оподаткування не повинен утримувати розвиток економіки та створення нових робочих місць».

За словами Президента, слід також запровадити оподаткування багатства та предметів розкоші.

Порошенко приділив особливу увагу оподаткуванню малого та середнього бізнесу, зазначивши: «Спрощена система оподаткування — це не примха бізнесу, а створення мільйонів робочий місць, де люди самозабезпечені робочим місцем, вони не дають значних надходжень до бюджету, і, разом з тим, не потребують видатків з бюджету для забезпечення соціальних ризиків і викликів. Це — справжній інструмент розвитку малого і середнього підприємництва в країні».

На переконання Президента, простота адміністрування для цієї категорії платників має зберігатися і передбачати збереження єдиного податку як такого. Глава держави також висловився за те, що стосується багатьох «спрощенців» — відсутність обмежень для роботи фізичних осіб-підприємців та малих підприємств як з фізичними, так і юридичними особами.

«Головне, треба гарантувати, що ніяких нововведень заднім числом ми робити не будемо. Треба заспокоїти бізнес, підприємців. Ми будемо вести чесний, відкритий і прозорий розмова з бізнесом», — запевнив Президент.

«Ми не повинні заганяти назад в „тінь“ людей, які нам повірили, в тому числі й минулого року, коли ми вносили зміни до кодексу, які їх стосуються. Просив би всіх — і урядовців, і народних депутатів пам’ятати, що ми тоді обіцяли підприємцям, і тримати слово», — заявив Порошенко.

Президент також акцентував на важливості реформування Державної фіскальної служби.

Крім того, Петро Порошенко звернувся до керівника Верховної Ради Володимира Гройсмана та заступника глави Адміністрації Президента Олексія Філатова із закликом негайно на засіданні Конституційної Комісії розглянути питання судової реформи, яка має бути націленою на побудову справедливого суду.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!