МВФ застерігає від зростання ризиків для світової економіки

Зростання ризиків у країнах з перехідною економікою може становити серйозну загрозу для розвитку світової економіки загалом, стверджують аналітики Міжнародного валютного фонду (МВФ) у звіті, оприлюдненому на сайті Фонду у середу, 2 вересня.

МВФ застерігає від зростання ризиків для світової економіки Експерти МВФ оприлюднили аналітичний звіт, в якому застерігають щодо зростання ризиків для світової економіки. Серед головних ризиків виділяють, зокрема, сильний долар та дешеву нафту.

Звіт оприлюднили напередодні саміту міністрів фінансів країн-членів Великої двадцятки (G20), що розпочнеться 4 вересня в Анкарі. За оцінками експертів МВФ, сповільнення економічного зростання в Китаї та дедалі більша турбулентність на фінансових ринках можуть суттєво вплинути на подальші економічні прогнози.

Серед найбільших ризиків для світової економіки аналітики Фонду виокремили сильний долар, обвал національних валют у низці країн з перехідної економікою а також зниження світових цін на нафту і зменшення притоку капіталів. Як стверджують аналітики Фонду, «одночасне настання кількох цих ризиків може суттєво погіршити перспективи» розвитку світової економіки.

У липні цього року експерти МВФ вже знижували свій прогноз світового економічного зростання на 2015 рік до 3,3 відсотка. Цього разу цифру прогнозу не змінювали. Для Китаю, чия економіка за обсягом ВВП — друга в світі, прогнозують натомість сповільнення темпів зростання економіки до 6,8 відсотка. Пекіну рекомендують і далі, попри потрясіння на ринку, дотримуватись курсу на лібералізацію економіки.

Також очільниця МВф Крістін Лагард під час свого виступу в Індонезії 2 вересня заявила, що зростання світової економіки може виявитися слабшим, ніж очікувалось, зазначається в повідомленні на сайті Фонду.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!