Розпочався 72-й Венеційський кінофестиваль

У Венеції в середу, 2 вересня, відкрився 72-й кінофестиваль, який триватиме до 12 вересня. Упродовж одинадцяти днів за головну нагороду фестивалю — «Золотого лева» — змагатиметься 21 стрічка, повідомляє агенція dpa. За даними організаторів, цього року 16 режисерів є дебютантами фестивалю.

У Венеції відкрився 72-й кінофестиваль. Головний приз — «Золотого лева» — виборюватиме 21 стрічка.

Показ відкриє позаконкурсна стрічка «Еверест» ісландського режисера Балтазара Кормакура. А за головну нагороду боротиметься, серед інших, і канадсько-німецька стрічка «Памʼятай» — трилер, знятий канадсько-вірменським режисером Атомом Егояном з німцями Юрґеном Прохновом і Гайнцом Лівеном, а також швейцарцем Бруно Ґанцом у головних ролях.

Інший кандидат на одержання головної нагороди — документальна стрічка «Франкофонія» Александра Сокурова. У роботі над фільмом взяли участь кінематографісти Німеччини, Франції та Нідерландів. У стрічці йдеться про музей Лувр під час нацистської окупації.

Глядачі матимуть змогу побачити також німецько-французьку короткометражку «Нові очі».

Цього року буде представлено і українську стрічку. Йдеться про документальний фільм «Зима у вогні» Євгенія Афінеєвського, в якому показані маловідомі досі епізоди подій під час Євромайдану, зазначається у повідомленні dpa.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!