У Саудівській Аравії жінки отримали більше прав

Реєстрація кандидаток на вибори до громад розпочалась у неділю, 30 серпня, у Саудівській Аравії. Місцеві вибори у країні мають відбутись 12 грудня цього року, передає агенція AFP. Таким чином, у Саудівській Аравії почали діяти норми, за якими жінки отримали право висувати свою кандидатуру на місцеві вибори.

Жінки в Саудівській Аравії30 серпня у королівстві розпочалась реєстрація жінок-кандидаток на місцевих виборах.

Зміни до законодавства, які надаватимуть більше прав жінкам, пообіцяв ще покійний король Абдалла. «Ми відхиляємо витіснення ролі жінок у саудівсько-аравійському суспільстві на задній план»,— заявив покійний монарх ще 2011 року. До реформ належить не лише право бути обраним, а ще й право голосувати на місцевих виборах.

У королівстві місцеві вибори проводяться з 2005 року. Доти органи місцевої влади призначались. Нині місцеві громади мають право брати участь у вирішення фінансових та адміністративних питань, однак, як зазначають експерти, влада рідко прислуховується до їхніх рішень. Незважаючи на це, щодо гендерних нововведень з боку консервативних духовних діячів лунає критика. Вони застерігають від «змішання жінок з чоловіками» та «морального зла», інформує агенція dpa.

Між тим у Саудівській Аравії жінкам потрібна згода «захисника» чоловічої статі для подорожі, трудової діяльності або заміжжя.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!