Штайнмаєр неочікувано прибув до Афганістану

Глава зовнішньополітичного відомства Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр у неділю, 30 серпня, прибув з коротким неоголошеним візитом до Афганістану для зустрічі з президентом країни Ашрафом Гані та членами афганського уряду. Через міркування безпеки інформація про приїзд Штайнмаєра до Афганістану не оголошувалась до прибуття його літака до Кабула, передає інформаційне агентство dpa.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав афганський народ до примирення та запевнив його у подальшій підтримці з боку Берліна.

На початку візиту німецький міністр назвав національне примирення єдиним розумним шляхом для припинення конфлікту в Афганістані, який триває вже багато десятиліть. «Унікальний шанс, який дають мирні перемовини, що розпочались, не повинен втратитись»,— наголосив Штайнмаєр. З квітня ситуація у країні помітно загострилась: почастішали теракти та напади з боку талібів, у середині серпня викрали громадянку Німеччини, яка працювала по лінії допомоги розвитку.

Штайнмаєр заявив, що Берлін продовжуватиме надавати підтримку Кабулу й після виводу останніх бойових частин Бундесверу з Гіндукушу. «Народ Афганістану може розраховувати на солідарність з боку Німеччини»,— зазначив міністр закордонних справ ФРН, слова якого наводить агенція dpa.

Як відомо, в Афганістані досі перебуває контингент німецьких військовослужбовців чисельністю близько 800 осіб. Чинний мандат спливає 31 грудня цього року. Чи залишуться німецькі військовослужбовці в Афганістані й наступного року, залежить від міжнародних партнерів, насамперед від США, йдеться у повідомленні dpa.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!