Берлін, Париж і Лондон вимагають скликати терміновий саміт ЄС щодо біженців

Глави МВС Німеччини, Франції і Великобританії закликають терміново провести зустріч на рівні ЄС щодо біженців. За словами політиків, для подолання кризи необхідні термінові й конкретні спільні заходи.

Міністри внутрішніх справ Німеччини, Франції і Великобританії, враховуючи стрімке збільшення напливу біженців, закликають до швидкого загальноєвропейського визначення так званих «країн безпечного походження». Про це йдеться в заяві Томаса де Мезьєра, Бернара Казньова та Терези Мей, оприлюдненій у неділю, 30 серпня, повідомляє інформаційне агентство dpa. Політики також вимагають, щоб центри прийому біженців у Італії та Греції, про створення яких неодноразово йшлося, запрацювали щонайпізніше до кінця поточного року.

«Ми одностайні в тому, що не повинні більше втрачати часу. Нинішня ситуація вимагає негайних дій і солідарності всередині Європи»,— наголошується у спільній заяві, оприлюдненій у Парижі Томасом де Мезьєром. Політики закликали владу Люксембурга, який зараз головує в ЄС, протягом двох наступних тижнів скликати надзвичайне засідання міністрів юстиції та внутрішніх справ країн-членів ЄС у зв’язку із кризою.

На зустрічі мають бути розроблені конкретні кроки, щоб під час наступного саміту 8 жовтня можна було ухвалити рішення. «Ми можемо подолати виклики лише за допомогою спільної європейської політики щодо надання притулку, для цього ми потребуємо негайних заходів. До чергового засідання в жовтні ми не можемо чекати»,— підкреслили глави МВС Німеччини, Франції і Великобританії.

Нагадаємо, під час останньої зустрічі в Берліні канцлерка Німеччини Анґела Меркель та президент Франції Франсуа Олланд закликали до ухвалення швидких рішень на рівні Євросоюзу щодо вирішення кризи біженців.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!