На європейській залізниці посилять контроль пасажирів

У потягах міждержавного сполучення на території Європи патрулюватимуть міжнаціональні поліцейські групи, а на основних міжнародних залізничних сполученнях будуть запроваджені іменні квитки. Про це вирішили під час зустрічі у Парижі в суботу, 29 серпня, міністри внутрішніх справ, а також транспорту Німеччини, Франції, Бельгії, Великобританії, Швейцарії та кількох інших європейських країн. Також досягнуто згоди щодо посилення контролю пасажирів на залізничних вокзалах, з яких відправляються поїзди міждержавного сполучення, повідомляє AFP.

Belgien Thalys-Anschlag PolizeiВведення контролю у потягах та іменних залізничних квитків узгодили європейські міністри внутрішніх справ та транспорту.

Як заявив після зустрічі міністрів глава міністерства внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр, між правоохоронними органами також інтенсифікується обмін даними щодо «підозрюваних осіб». Зокрема, йтиметься про публічний розшук таких осіб, а не тільки проведення негласних заходів зі встановлення їх місцезнаходження. Крім того, за словами міністра, розроблений «інвестиційний план» з покращення роботи системи відеоспостереження на залізничних вокзалах.

Зустріч міністрів у Парижі була скликана з огляду на необхідність обговорити наслідки замаху на терористичний акт у потязі сполученням Амстердам-Париж 21 серпня. Тоді озброєний чоловік намагався вчинити теракт у поїзді оператора високошвидкісного сполучення Thalys. Зловмисника вдалося затримати після того, як його приборкали троє громадян США, які мають військовий досвід. Двоє пасажирів, втім, дістали поранення.

Як відомо, після інциденту президент Франції Франсуа Олланд та премʼєр-міністр Бельгії Шарль Мішель домовилися про посилення співпраці між країнами у сфері безпеки з огляду на терористичну загрозу. З 22 серпня спеціальні поліцейські патрулі ретельніше перевіряють підозрілих осіб на вокзалах, які обслуговують поїзди міжнародного сполучення, зокрема і Thalys. Також вибірково оглядається багаж пасажирів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!