Геращенко про зустріч у Мінську: Щодо звільнення полонених є обережний оптимізм

На переговорах робочої групи з гуманітарних питань у Мінську вдалося досягти певного прогресу. Зокрема, є надія домовитися про розблокування питання щодо звільнення бойовиками українських полонених.

Про це повідомила в Фейсбуці уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, нардеп від БПП Ірина Геращенко.

«Чотиригодинна дискусія. Є обережний оптимізм щодо розблокування питання зі звільненням заручників. Є обережний оптимізм щодо допуску МККК до тюрем, де утримуються ті, хто відбуває покарання за вироками українських судів і хоче бути переміщеним в інші пенітенціарні установи на українській території»,— написала вона.

За словами Геращенко, українські представники також виступили з ініціативою переміщення на підконтрольну Україні територію двох інтернатів з хворими дітьми.

«Дай Бог, щоб це питання вирішилося, дітям краще подалі від лінії зіткнення. Особливу увагу приділили питанню необхідності забезпечити безпеку шкіл в населених пунктах близько лініі зіткнення. Це питання ми обговорювали під час поїздки на Донбас з Жебрівським і Тукою…»,— зазначила уповноважений Президента.

Вона резюмувала, що переговори були непростими.

«Мінськ — це завжди важко. Але ті, хто говорять, що мінські переговори вичерпані, просто не розуміють реальності, страшної реальності. Я готова говорити з ким завгодно, аби тільки рятувати з полону наших хлопців і зробити все для безпеки наших дітей»,— наголосила Геращенко.

Більше інформації про підсумки роботи групи в Мінську поки не буде, додала вона. «Дай Бог досягти хоч маленьких результатів — і тоді будемо більше говорити»,— написала уповноважений Президента.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!