У Німеччині - профіцит бюджетів більше 21 мільярда євро

Сукупний профіцит федерального, земельних, муніципальних, а також бюджетів фондів соціального страхування в Німеччині за перше півріччя поточного року становив 21,1 мільярда євро, що дорівнює приблизно 1,4 відсотка ВВП за цей період, йдеться у повідомленні Федерального статистичного відомства Німеччини, оприлюдненому у вівторок, 25 серпня.

Профіцит бюджету Сукупний профіцит федерального, земельних, муніципальних, а також бюджетів фондів соціального страхування у Німеччині в першому півріччі становив 21,1 мільярда євро. ВВП країни в другому кварталі зріс на 0,4 відсотка.

Профіцит став можливий завдяки «сприятливій ситуації на ринку праці, економічному зростанню та помірним видаткам», повідомили у відомстві. Близько 10,5 мільярдів євро становив профіцит федерального бюджету, чому посприяв, зокрема, і продаж ліцензій на частоти мобільного звʼязку, від якого 4,4 мільярда надійшло саме до федерального бюджету.

Федеральне статистичне відомство Німеччини також зафіксувало зростання економіки країни в другому кварталі 2015 року. Валовий внутрішній продукт (ВВП) за період з квітня по червень зріс на 0,4 відсотка у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У першому кварталі зростання становило 0,3 відсотка. Позитивний імпульс в основному забезпечила зовнішня торгівля — експорт зростав вищими темпами, ніж імпорт, зазначили у відомстві.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!