Близько п’яти тисяч біженців прибули в Сербію з Македонії

Македонія відкрила коридор для мігрантів до сусідньої країни, надавши для цього поїзди та автобуси. Значна частина з прибулих переселенців збираються рухатися далі — до благополучніших країн ЄС.

Понад п’ять тисяч мігрантів та біженців з Близького Сходу, більшість із яких сирійці, прибули до Сербії з Македонії. Про це в неділю, 23 серпня, заявив очільник сербського міністерства оборони Братислав Гашич за підсумками свого візиту до табору для мігрантів. Він розташований поблизу населеного пункту Міратовац на кордоні з Македонією, повідомляє агенція Reuters. За словами Гашича, найближчі два дні країну чекає прибуття нового потоку людей. Біженці й мігранти прямують до Західної Європи транзитом через сербську територію.

Масове переміщення мігрантів до Сербії почалося після того, як 22 серпня македонська поліція відкрила коридор до сусідньої балканської країни, надавши поїзди та автобуси для переміщення прибулих країною. Напередодні на кордоні Греції та Македонії встановилася критична ситуація — там накопичилось кілька тисяч осіб, яких македонська влада спочатку не хотіла пропускати на свою територію. Однак після того, як натовп прорвав поліцейські кордони й огорожі з колючого дроту, Македонія розпочала вільно пропускати людей.

Незадовго до цього, 20 серпня, Македонія запровадила режим надзвичайного стану в прикордонних районах на півночі й півдні країни в зв’язку з великим потоком біженців із сусідньої Греції. Уряд у Скоп’є обґрунтував цех захід «посиленням тиску» на південний кордон, а також різким збільшенням кількості нелегалів, які прибувають з грецької території.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!