Засновника "Національного фронту" Жана-Марі Ле Пена виключили з партії

Французького політика Жана-Марі Ле Пена у четвер, 20 серпня, виключили з лав партії «Національний фронт» (НФ), яку він свого часу заснував, повідомляє інформагенція AFP. Виключення з партії стало наслідком кількамісячного конфлікту 87-річного почесного голови партії з його дочкою і нинішньою лідеркою «Національного фронту» Марін Ле Пен.

Правопопулістська партія «Національний фронт» виключила зі своїх лав засновника і багаторічного лідера Жана-Марі Ле Пена.

Члени виконавчого комітету партії 20 серпня упродовж трьох годин заслуховували Ле Пена щодо його антисемітських висловлювань. У підсумку виконком як вищий орган партії «необхідною більшістю» голосів ухвалив рішення про виключення Ле Пена. «Повне і обґрунтоване рішення буде незабаром повідомлене пану Ле Пену»,— цитує AFP заяву партії. Жан-Марі Ле Пен очолював «Національний фронт» упродовж майже 40 років.

Після того як Марін Ле Пен перебрала на себе керівництво партією в 2011 році, вона намагалася дистанціювати політичну силу від расизму та антисемітизму, з якими «Національний фронт» асоціювали в минулому. Однак відомий своїми гострими та суперечливими заявами батько часто заважав цьому процесу.

У квітні 2015 року Жан-Марі Ле Пен знову сказав, що газові камери нацистів бути «лише деталлю» історії, а Франція повинна обʼєднатися із Росією у захисті «білого світу». Марін Ле Пен заявила, що її батько вчиняє «політичний суїцид», його членство в партії було призупинено, однак він успішно оскаржив це рішення в суді. Свідченням глибокого розколу між Жаном-Марі Ле Пеном і чинною очільницею партії є його слова в інтервʼю місцевій газеті, оприлюднені 16 серпня: він, мовляв, не голосуватиме за свою дочку на президентських виборах 2017 року.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!