Ідея переговорів у Берліні — змусити Росію робити хоч щось — Клімкін

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявляє про намір Президента Петра Порошенка, канцлера ФРН Ангели Меркель та президента Франції Франсуа Олланда обговорити під час зустрічі 24 серпня у Берліні невиконання Росією Мінських домовленостей.

Про це Клімкін заявив у четвер журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Основна тема — це порушення бойовиками, підтримуваними Росією, Мінських домовленостей. Те, що відбувається на Донбасі,— це абсолютно свідома провокація, підготовлена та спланована ескалація, це не є якісь випадкові події»,- сказав Клімкін.

На його думку, Україні потрібні сплановані дії «нормандської трійки».

«Ми будемо йти по логіці в контексті безпекової ситуації: яким чином врятувати ОБСЄ, яким чином врятувати спостерігачів ОБСЄ від постійних залякувань, як зробити вирішальний прогрес на гуманітарному шляху, я маю на увазі, насамперед, обмін заручниками»,— додав Клімкін.

Крім того, Клімкін прокоментував заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що європейські лідери збираються змусити Київ виконувати Мінські домовленості. «Насамперед ідея полягає в тому, щоб змусити Росію виконувати хоч щось, оскільки вона не виконує Мінських домовленостей»,— зауважив глава українського зовнішньополітичного відомства.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!