Оформлення закордонного паспорта, отримання субсидії та довідки про доходи стали доступними в онлайн-режимі

Про це заявив радник голови Дніпропетровської ОДА Дмитро Дубілет у своєму Facebook.

В Україні сьогодні, 19 серпня, на порталі iGov відбувся запуск відразу трьох державних послуг з числа найбільш затребуваних українцями: оформлення або заміна закордонного паспорта, подача заяви на надання субсидії, а також отримання довідки про доходи від податкової служби.

«Поки що зазначені послуги запущені в пілотному режимі і тільки для Дніпропетровської області. Пізніше планується впровадити їх по всій країні»,— зазначив Дубілет.

За його словами, відтепер для подачі заяви на отримання субсидії не потрібно нікуди ходити, а також окремо отримувати довідку про доходи від податкової.

«Досить увійти в систему через BankID і заповнити форму. Протягом 20 днів (але зазвичай швидше) ви отримуєте лист з копією документа про погодження субсидії (або з причинами відмови, якщо він піде)»,— уточнив радник дніпропетровського губернатора.

Що стосується закордонного паспорта, то тут громадянин може передзаповнити коротку форму і записатися на прийом на конкретний час, а не займати чергу з ранку і чекати по кілька годин. Крім того, запроваджено можливість оплатити послугу видачі паспорта на місці (готівкою або банківською карткою).

«Скоро ця послуга буде доопрацьована: зʼявиться можливість зробити оплату через Інтернет, вибрати конкретний час візиту не тільки на замовлення, а й на отримання паспорта, предзаповнити основну форму (від необхідності візитів, на жаль, через вимоги по фото і зняттю відбитків поки що позбутися не виходить)»,— повідомив Дубілет.

При цьому також істотно спроститься процедура отримання довідки про доходи.

«Досить заповнити коротку форму: вказати місце, в якому цю довідку буде зручно забрати, а також період довідки. До речі, для отримання субсидій цю довідку окремо вже замовляти не потрібно! Тут у нас в планах перевести в дистанційний режим не тільки замовлення довідки, але і її отримання (поштою або в електронній формі з накладеним ЕЦП)»,— додав радник голови Дніпропетровської ОДА.

Як повідомлялося, з початку серпня в Дніпропетровській області через Інтернет вже можна як замовити довідку про доходи для Пенсійного фонду, так і зареєструвати автомобіль з пробігом в МРЕВ. Те ж стосується і отримання довідки про несудимість.

Нагадаємо, до кінця 2016 року майже 100% державних послуг мають бути доступні в електронній формі.

Також цього місяця в столиці впроваджена онлайн система для реєстрації транспортних засобів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!