Європейська кіноакадемія закликала Росію негайно звільнити Сенцова

Правління Європейської кіноакадемії звернулося до влади Росії з листом із закликом негайно звільнити утримуваного в Росії за ґратами українського режисера Олега Сенцова.

Як повідомляє «Радіо Свобода», у листі на адресу президента, голови Держдуми, директора ФСБ, міністра внутрішніх справ і генерального прокурора Росії нагадано, що звинувачення проти Сенцова у «злочинах терористичного характеру» залишаються і процес над ним триває, незважаючи на те, що головний свідок обвинувачення відмовився від своїх свідчень.

Група відомих європейських кіномитців закликає владу Росії скасувати звинувачення проти Сенцова, якого тримають за ґратами вже понад рік, і звільнити й реабілітувати його.

Листа, написаного напередодні поновлення процесу над Сенцовим, що призначене на середу, 19 серпня, підписали Стівен Долдрі, Майк Дауні, Аґнєшка Холланд, Даріюш Яблонський, Акі Каурісмякі, Майк Лі, Кен Лоуч, Войцех Марчевський, Даніель Ольбрихський, Фолькер Шлендорф, Бела Тарр, Бертран Таверньє, Анджей Вайда, Вім Вендерс, Кшиштоф Зануссі, а також група діячів Польської кіноакадемії.

У Росії українського кінорежисера Олега Сенцова, а також активіста Олександра Кольченка звинувачують в організації терактів у Криму. Їх арештували ще навесні 2014 року у Криму, який на той час окупувала Росія. Сенцов, зокрема, заявляв про тортури, які щодо нього застосовували. Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону, який розглядає справу, відмовився порушувати справу за цією заявою. Сенцову може загрожувати до 20 років позбавлення волі, Кольченкові до 10. Обидва відкидають усі звинувачення.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!