Через годинник Пєскова скоротять путінський апарат — ЗМІ

Президент Росії Володимир Путін, готуючись до передвиборної кампанії, може подати сигнал виборцям про те, що навіть його власний апарат не захищений від рецесії.

Про це пише у понеділок видання Bloomberg.

«Путін готується скоротити робочі місця у своїй адміністрації, що заощадить бюджету країни до 10% витрат на її утримання»,— йдеться у публікації.

В той час, коли слава президента Росії залишається на рівні 90%, обурення громадськості викликав дорогий годинник, який вдягнув на своє весілля його прес-секретар Дмитро Пєсков.

«У ситуації, коли всі обговорюють годинник чиновника за півмільйона доларів, це важливий сигнал на початку виборчої кампанії»,— зазначає науковий співробітник Російської академії наук у Москві Микола Петров.

За його словами, в такий час влада повинна показувати, що вона страждає разом з народом.

Видання підкреслює, що Путін більш ніж удвічі підвищив свою офіційну зарплату 7,6 млн рублів ($118,000) торік після анексії українського Криму. Але його прес-секретар прозвітував про дохід за минулий рік в 9,1 мільйона рублів. Працівники президентської адміністрації, штат якої налічує 1715 осіб, заробляють у середньому майже 3 мільйони рублів ($46 тис. 200) на рік, що приблизно в сім разів вище зі середню російську зарплату.

Наразі невідомо, скільки саме співробітників адміністрації Путіна буде скорочено. Деяким чиновникам можуть знизити зарплату.

З приходом до влади Путіна 15 років тому кількість федеральних чиновників підскочило до 1,4 мільйона з 521 тис., а число співробітників регіональних адміністрацій зросла до 2,2 млн з 1,2 млн, згідно з урядовими даними. Трохи більше ніж за рік до виборів Міністерство фінансів РФ заявило про намір почати скорочувати витрати на держапарат в 2015-2016 рр. на 10% щорічно, заявили джерела.

Нагадаємо, що на весіллі Тетяни Навки та прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова наречений був помічений з ручним годинником вартістю 37 мільйонів рублів (майже $570 тисяч). Пєсков назвав годинник весільним подарунком дружини.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!