Одеський припортовий приватизуватиме підозріла біржа — нардепи

5% пакет акцій Одеського припортового заводу доручили продати біржі, яка за весь час свого існування не спромоглася виконати жодного «замовлення» Фонду державного майна.

Така інформація міститься у депутатському зверненні Спеціальної контрольної комісії ВР з питань приватизації до голови ФДМУ Ігоря Білоуса, текст якої є у розпорядженні Укрінформа.

Нардепи посилаються на наказ Фонду № 2720 від 02.12.2014 р. за підписом екс-заступника Голови Фонду Ігоря Миронюка: за рішенням постійно діючої комісії ФДМУ з питань забезпечення проведення аукціонів на фондових біржах, продаж 5% держпакету акцій Одеського припортового заводу має здійснювати Фондова біржа «Перспектива».

Нардепи зауважили, що незрозуміло, якими мотивами продиктоване таке рішення, бо за весь час існування «Перспективи» вона намагалася організувати торги невеликими пакетами акцій незначних підприємств, таких як ПАТ «НТВЦ «Спектр-Т» та ПАТ «Агропромтехпостач». Але ці торги були припинені Фондом з огляду на відсутність попиту.

Окрім того, діяльність з торгівлі державними цінними паперами на фондовому ринку «Перспектива» розпочала під час буття при владі клану Януковича. Тому цілком імовірна наявніcть прямих зв’язків біржі «Перспектива» з колишніми високопосадовцями або навіть залежності від них, йдеться у зверненні.

Щодо біржі «Перспектива» відсутня інформація про кінцевих власників та осіб, які здійснюють контроль щодо неї, що створює ризики для прозорого проведення аукціону з продажу державного пакету акцій ПАТ «Одеський припортовий завод». Більше того, наполягають нардепи, голова НКЦБФР Хромаєв раніше заявляв українським ЗМІ про те, що цінні папери Фондової біржі «Перспектива» «повністю відповідають ознакам фіктивності».

З огляду на це Спецкомісія ВР вимагає від голови ФДМУ повідомити, з яких міркувань для продажу акцій Одеського припортового обрано біржу, не здатну забезпечити прозорість торгів, які «без сумніву привернуть до себе увагу великої кількості серйозних інвесторів». Надати інформацію, серед яких конкурсантів було обрано «перспективу», та розкрити дані про кінцевих власників й осіб, що мають вплив на діяльність цієї біржі.

А також повідомити, чи наявна у ФДМУ інформація стосовно рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.08.2015 р. про заборону торгівлі цінними паперами Фондової біржі «Перспектива» з огляду на їх фіктивність. Й які заходи вживатиме ФДМУ з огляду на зазначене рішення для забезпечення дотримання законності під час проведення біржового аукціону з продажу державного пакету акцій ПАТ «Одеський припортовий завод».

Під заявою підписалися нардепи Борис Філатов, Олександр Дубінін, Ігор Лапін, Павло Різаненко, Андрій Лозовий.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!