Прем"єр-міністр Іраку скоротив уряд на третину

Премʼєр-міністр Іраку Гайдер аль-Абаді скоротив свій кабінет з 33 до 22 членів, йдеться у заяві служби глави уряду, оприлюдненій у неділю, 16 серпня, повідомляє інформагенція dpa. Цей крок було здійснено після того, як минулого тижня парламент країни схвалив пакет реформ уряду.

Премʼєр-міністр Іраку Гайдер аль-Абаді почав втілювати план з підвищення ефективності роботи уряду зі скорочення кількості міністерств.

Три посади віце-премʼєр-міністрів ліквідовано. Чотири міністерства, зокрема, міністерство у справах жінок, міністерство з питань прав людини, будуть понижені у статусі. Декілька інших міністерств будуть обʼєднані між собою, зокрема, йдеться про злиття міністерства науки й технологій з міносвіти, міністерства культури — з міністерством туризму, міністерства охорони здоровʼя — з міністерством довкілля, повідомляє інформагенція AFP.

Абаді запропонував план реформ 9 серпня. Він має на меті скоротити корупцію та покращити якість державного управління, а також зменшити видатки на управлінський апарат. План є реакцією на протести, що тривали кілька тижнів, а також заклик духовного вождя шиїтів аятоли Алі аль-Сістані. Причиною невдоволення людей була низька якість отримуваних послуг, до цього додалося і обурення масовими відключеннями електроенергії, яку подають лише впродовж декількох годин на добу, зазначається у повідомленні AFP.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!