Меркель впевнена, що МВФ братиме участь у третьому пакеті допомоги Греції

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель переконана, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) братиме участь у наданні третього пакета допомоги Греції. Про це вона заявила у неділю, 16 серпня, в інтервʼю німецькому телеканалу ZDF.

Канцлерка Німеччини Анґела МеркельВ інтервʼю каналу ZDF канцлерка ФРН Анґела Меркель висловила впевненість в участі МВФ у третьому пакеті допомоги Афінам. Утім, виключила можливість часткового списання боргу.

Глава МВФ Крістін Лагард у спеціальній заяві у пʼятницю, 14 серпня, зазначала, що фонд надаватиме подальшу фінансову підтримку Греції, якщо буде виконана низка умов, зокрема, помʼякшене боргове навантаження для Греції європейськими партнерами, що означає певні зобовʼязання з їхнього боку в рамках першого перегляду програми Європейського стабілізаційного механізму (ESM).

Натомість Анґела Меркель в інтервʼю ZDF зазначила, що є простір для торгів щодо процентних ставок та термінів погашення кредитів Афінами, однак навіть про часткове списання боргу йтися не може. Утім, вона висловила впевненість, що МВФ, який був учасником переговорів, усе ж братиме участь у третій програмі. «У мене немає сумнівів, що те, що сказала пані Лагард, стане реальністю»,— наводить слова Меркель інформагенція Reuters.

Меркель також вважає виправданою жорстку позицію, яку зайняли на переговорах щодо подальшої підтримки Греції європейські партнери. «Це нічого не дасть, якщо ми зараз одне з одним будемо ввічливими, а за два-три роки ситуація стане ще гіршою, ніж сьогодні»,— заявила канцлерка. На її думку, Афіни «усвідомили, що країна тільки тоді може стати на ноги, коли будуть проведені реальні реформи». Однак, зауважила Меркель, потрібні додаткові зусилля, «якщо хочеш побачити світло в кінці тунелю».

Нагадаємо, у середу, 19 серпня, у Бундестазі має відбутися голосування щодо надання Греції нового пакету фінансової допомоги.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!