ЗМІ: IAAF блокує публікацію дослідження про вживання допінгу атлетами

Німецькі вчені ще 2011-го року провели дослідження, яке виявило, що близько третини провідних атлетів у світі порушували антидопінгове законодавство. IAAF, одначе, блокує публікацію результатів, пише The Sunday Times.

Міжнародна асоціація з легкої атлетики (IAAF) заблокувала публікацію дослідження, яке вказує, що третина провідних атлетів вживає допінг. Про це в неділю, 16 серпня, повідомляє впливова британська газета The Sunday Times з посиланням на авторів дослідження. Як зазначається, його підготували вчені з університету Тюбінгена, що в Німеччині.

Науковці на умовах конфіденційності опитали атлетів у 2011 році під час Чемпіонату світу в південнокорейському місті Тегу. Воно вказує, що 29-34 відсотки з 1800 учасників чемпіонату порушували антидопінгові правила упродовж12 місяців перед змаганнями. «Ці результати показують, що допінг є широко поширеним серед провідних спортсменів і залишається значною мірою невиявленим, попри наявність біологічних аналізів»,— зазначається у дослідженні.

Науковці критикують IAAF

Як зазначила IAAF, у них досі тривають переговори з авторами дослідження і Всесвітнім антидопінговим агентством (WADA) щодо публікації результатів опитування. «Затримка публікації з боку IAAF протягом такого тривалого періоду без поважних причин є серйозним зазіханням на свободу публікації»,— заявляють автори дослідження у своїй заяві. Науковці наголошують, що IAAF використовує свій вплив, щоб приховати результати дослідження, які потрапили до The Sunday Times та німецької телекомпанії ARD/WDR, додає інформагенція Reuters.

Повідомляється також, що дослідження фінансувалося WADA, яке дало IAAF право вето на публікацію результатів в обмін на доступ до спортсменів під час змагань у Тегу. За місяць після проведення дослідження науковці підписали угоду про конфіденційність. Головний автор документу Рольф Ульрих заявив виданню, що він та інші експерти були усунені навіть від обговорення власних результатів. «Я гадаю, що вони є зацікавленими сторонами з WADA і просто блокують все це»,— наголосив Ульріх виданню.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!