Прогнози уряду є хибними, зростання цін продовжиться - В.Медведчук

Держстат у черговий раз «порадував» показниками інфляції. Виявляється, ціни у нас падають. Загальний рівень інфляції, за офіційними даними, в липні скоротився на 1%, а ціни на продукти харчування впали на цілих 2%. Про це лідер Громадського руху “Український вибір” Віктор Медведчук написав у своєму блозі.

«Економічні ж відомства нестримні у своєму оптимізмі. Мінекономрозвитку заявляє, що, „як показує динаміка останніх місяців, період пікового зростання цін в Україні вже пройдено. У III-IV кварталах 2015 збережеться невисока інфляційна динаміка, обумовлена обмеженістю попиту, відносної валютної стабільністю, жорсткої фінансової політикою з незначним прискоренням у вересні-жовтні на тлі підвищення цін / тарифів на електроенергію, гарячу воду та опалення“,— зазначив В.Медведчук.

Політик зазначив, що таким чином, Мінекономрозвитку, по суті, заздалегідь попереджає про чергове підвищення тарифів ЖКГ, і цей фактор стане визначальним у зростанні інфляції. І на його думку на цьому тлі заява Міністерства про те, що „період пікового зростання цін в Україні вже пройдено“, виглядає вельми непереконливо.

„Цікаво, що, згідно із затвердженим днями прогнозом Кабміну на наступний рік, інфляція в 2016-му становитиме 12-14,7%. Цей показник і сам по собі досить високий, але незалежні експерти вважають, що він все-таки занижений. На їхню думку, на майбутній рік вкрай високі ризики дефолту, подальшого обвалу національної валюти, значного падіння промислового і сільськогосподарського виробництва. Все це формує умови для зростання інфляції на рівні не нижче, ніж у поточному році“,— зазначив В.Медведчук.

Лідер Громадського руху “Український вибір” стверджує, що на прогнози уряду важко орієнтуватися.

»Досить згадати плановані їм показники на поточний рік. Та й прогноз на майбутній — зростання ВВП на 2% — викликає тільки здивування. Спостерігається послідовне падіння у всіх секторах економіки, а «фахівці» Кабміну побачили перспективи зростання. Де?!",— так прокоментував прогнози уряду політик.

В кінці В.Медведчук зазначив, що падіння економіки і зростання цін продовжаться, пік економічного спаду ще не пройдений.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!