Наливайченко влаштував до СБУ екс-главу "Укрспецекспорту", якого розшукує Інтерпол

Про це йдеться у відповіді СБУ на запит народного депутата від БПП Сергія Лещенка.

Колишній керівник СБУ Валентин Наливайченко в травні 2014 прийняв у резерв і надав військове звання екс-главі державного оборонного підприємства «Укрспецекспорт» Сергію Бондарчуку, який зараз перебуває в розшуку.

«Наказом голови СБУ 25 травня 2014 Бондарчука було ухвалено на службу у військовому резерві СБУ і присвоєно чергове військове звання майора резерву»,— сказано в повідомленні.

Як відомо, МВС оголосило в розшук екс-главу «Укрспецекспорту» в лютому 2015 року. Пізніше шукати його почав Інтерпол, але в червні Бондарчук засвітився серед гостей на дискусії з Україною, яку в Лондонській школі економіки організувала Європейська рада міжнародних відносин.

Коли екс-чиновнику повідомили про підозру, він написав, що знаходиться у Великобританії, де залишився «після того, як закінчилося моє службове відрядження (туди) як офіцера Служби безпеки України».

У той же час у відповіді СБУ на запит Лещенка говориться, що Бондарчука в Британію не відправляли.

У відомстві також повідомили, що екс-главу «Укрспецекспорту» звільнили з військового резерву 13 січня 2015.

Нагадаємо, що восени минулого року в будинку Бондарчука проводилися обшуки.

Прокуратура підозрює Бондарчука в розкраданні 7,5 мільйонів доларів.

Бондарчук також відомий тим, що, будучи членом партії «Наша Україна», домігся виключення з неї екс-президента Віктора Ющенка в 2013 році.

Крім того, екс-глава оборонного підприємства тісно дружить з екс-главою СБУ Валентином Наливайченком. Вони обидва входили до керівництва партії «Наша Україна».

«Укрспецекспорт» разом з трьома його дочірніми підприємствами «Укроборонсервіс», «Укрінмаш» і «Прогрес» був основним експортером спеціальної та військової техніки українського виробництва.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!