TI: Українці найбільше скаржаться на корупцію в системі освіти

Майже 30 відсотків скарг про вимагання хабарів стосуються галузі освіти. Про це повідомили в українському представництві міжнародної антикорупційної організації Transparency International (ТІ) Україна, пише інформагенція УНІАН у середу, 12 серпня.

Третина звернень українців про корупцію стосуються системи освіти, повідомляють у Transparency International, яка проводить кампанію щодо захисту викривачів корупції.

Повідомляється, що у TI уже місяць триває кампанія щодо захисту викривачів корупції, і за цей час отримано більше 50 звернень. Окрім скарг на корупцію в системі освіти, українці повідомляли про факти вимагання хабарів при вирішенні земельних питань (10 відсотків), у судових та правоохоронних органах (10 відсотків), про адміністративну корупцію у сфері бізнесу та охорони здоров’я (10 відсотків). Крім цього, 5 відсотків людей надали інсайдерську інформацію про корупційні зловживання у міністерствах і ще 5 відсотків — про злочини на державних та приватних підприємствах, зазначають в ТІ Україна.

У TI Україна зазначили, що деякі скарги містили конкретні розцінки. Приміром, «благодійні внески» у дитячі садочки становлять 50-1000 гривень, вступні іспити у вищі навчальні заклади коштують від 6 тисяч гривень, вартість сесії в технікумі — 2 тисячі, а вступ до магістратури відомого університету, який готує юристів та правоохоронців,— від тисячі до півтори тисячі доларів.

Усі зверенення громадян представники Transparency International передали до міністерств внутрішніх справ та освіти і науки.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!