Греція та кредитори домовляються про третій пакет фіндопомоги

Афіни та трійка міжнародних кредиторів вийшли на фінішну пряму у перемовинах щодо надання Греції третього пакета фінансової допомоги у 86 мільярдів євро.

Міністр фінансів Греції Евклід Цакалотос та міністр економіки Георгос Статакіс вранці у понеділок, 10 серпня, продовжили перемовини з представниками Міжнародного валютного фонду (МВФ), Європейського центробанку (ЄЦБ) та Європейського стабілізаційного фонду. Переговори тривали майже усю ніч на понеділок, повідомляє агенція AFP.

Сторони завершують роботу над угодою про надання Греції третього пакета допомоги, наразі обговорюються заходи, які має вжити Греція для отримання відповідного кредитування. Йдеться про 86 мільярдів євро.

Переговори просуваються добре, і кредитори навіть зменшили кількість вимог, висунутих до Афін, повідомило агенції анонімне джерело з дипломатичних кіл ЄС. За його словами, переговори можуть завершитись у вівторок.

Між тим, повідомляє AFP, міністри фінансів країн Єврозони можуть ухвалити рішення про третій пакет допомоги Греції цієї пʼятниці, 14 серпня. Після цього грецький парламент зможе проголосувати за документ на наступному тижні, 18 серпня.

Як відомо, 20 серпня Греція має виплатити ЄЦБ 3,4 мільярда євро, яких у країни наразі немає. Греція уже пропустила два платежі по кредитам МВФ — 30 червня та 13 липня.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!